KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077236
*
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 18:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 11:56:42
1
200 kr
5/7 18:17:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/7 11:56:42 | 1 | 200 kr |
| 5/7 18:17:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



