ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12891479

nr 1289 1479

Viljo Hurme

(1893-1987), Finland

Viljo Hurme (1893-1987), Finland. Arbetande kvinnor. Signed, dated -16, ca 26, 5x26, 5 cm,

WATERCOLOUR, Arbetande kvinnor. Signerad, daterad -16, ca 26,5x26,5 cm

Viljo Hurme, finländsk painter born 1893, dead 1987.

Yes

SEK 150

Monday November 18 2019
at 19:17:10

17/11 10:46:58 1      100 kr
18/11 15:06:19 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Viljo Hurme

Read more about Viljo Hurme