ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13878428
*
nr 1387 8428
Spegel
117x45, nutida
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 21:02:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 23:15:44
1
100 kr
29/3 14:47:03
2
150 kr
29/3 18:31:40
3
500 kr
29/3 20:53:00
4
250 kr
29/3 20:53:00
3
300 kr (Budbetjänt)
29/3 20:53:08
4
350 kr
29/3 20:53:08
3
400 kr (Budbetjänt)
29/3 20:53:15
4
450 kr
29/3 20:53:15
3
500 kr (Budbetjänt)
29/3 20:53:22
4
Vinnande bud
29/3 20:57:54
3
700 kr
29/3 20:57:54
4
(budbetjänt)
29/3 21:01:39
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1387 8428
Spegel
117x45, nutida
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 23:15:44 | 1 | 100 kr |
| 29/3 14:47:03 | 2 | 150 kr |
| 29/3 18:31:40 | 3 | 500 kr |
| 29/3 20:53:00 | 4 | 250 kr |
| 29/3 20:53:00 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 29/3 20:53:08 | 4 | 350 kr |
| 29/3 20:53:08 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 29/3 20:53:15 | 4 | 450 kr |
| 29/3 20:53:15 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 29/3 20:53:22 | 4 | Vinnande bud |
| 29/3 20:57:54 | 3 | 700 kr |
| 29/3 20:57:54 | 4 | (budbetjänt) |
| 29/3 21:01:39 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



