Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 12508316



*

nr 1250 8316


Louis Noirot

(1820-1902), Frankrike


2 pcs. Louis Noirot (1820-1902), France. Landskapsbilder, signed, 33x45 cm,


DRAWINGS, 2 st. Landskapsbilder, signerade, 33x45 cm


Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday April 29 2019
at 19:32:23


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/4 12:15:14 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Louis Noirot

Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.

Read more about Louis Noirot
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskapsbilder louis noirot teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr