ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613417
*
nr 561 3417
Spegel
höjd: 167
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 17:46:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:12:11
1
300 kr
19/1 14:40:07
2
350 kr
19/1 14:41:42
1
400 kr
19/1 14:47:34
2
550 kr
19/1 14:48:49
1
500 kr
19/1 14:49:54
1
600 kr
19/1 14:53:08
2
750 kr
19/1 14:58:28
1
700 kr
19/1 14:59:06
1
800 kr
19/1 16:04:38
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 561 3417
Spegel
höjd: 167
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 19:12:11 | 1 | 300 kr |
| 19/1 14:40:07 | 2 | 350 kr |
| 19/1 14:41:42 | 1 | 400 kr |
| 19/1 14:47:34 | 2 | 550 kr |
| 19/1 14:48:49 | 1 | 500 kr |
| 19/1 14:49:54 | 1 | 600 kr |
| 19/1 14:53:08 | 2 | 750 kr |
| 19/1 14:58:28 | 1 | 700 kr |
| 19/1 14:59:06 | 1 | 800 kr |
| 19/1 16:04:38 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



