ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 15407372
*
nr 1540 7372
WATERCOLOUR
unidentified artist. Children. Signerad Braun, watercolour. Sheet: 31x24 cm, outer dimensions including frame: 36x34 cm,
Oidentifierad konstnär. Barn. Signerad Braun, Akvarell. Bladets mått: 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
Droit De Suite
Estimate:
500
Auction date:
Monday May 15 2023
at 20:59:01
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn vattenfärg
-
6678 WATERCOLOUR
Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:52
-
6382 WATERCOLOUR
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:26
-
6303 WATERCOLOUR
Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:57
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22
-
6578 WATERCOLOUR
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22
-
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:03
*
WATERCOLOUR
nr 1540 7372
WATERCOLOUR
unidentified artist. Children. Signerad Braun, watercolour. Sheet: 31x24 cm, outer dimensions including frame: 36x34 cm,
Oidentifierad konstnär. Barn. Signerad Braun, Akvarell. Bladets mått: 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Auction date: |
Monday May 15 2023 |
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn vattenfärg
-
6678 WATERCOLOUR
Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:52 -
6382 WATERCOLOUR
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:26 -
6303 WATERCOLOUR
Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:57
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22 -
6578 WATERCOLOUR
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22 -
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:03



