KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14609411
nr 1460 9411
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Signerad, "Döda fåglar". Bildmått: 34x27, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:55:26
100 kr
200 kr
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind