KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11238147
nr 1123 8147
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsning, Erik Ekroth (1883-1954), Riddarhuset, signerad, motivet: 39x27
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 19:42:23
100 kr
400 kr
450 kr
21 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm