ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4308358
*
nr 430 8358
Spegel
Venetiansk, höjd: 175 bredd 85
Utrop:
2.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 10:34:12
1
4.100 kr
25/9 13:28:13
2
3.000 kr
25/9 15:54:13
3
3.200 kr
25/9 15:54:28
3
3.600 kr
25/9 15:54:39
3
4.000 kr
25/9 16:00:37
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 430 8358
Spegel
Venetiansk, höjd: 175 bredd 85
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 6.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/9 10:34:12 | 1 | 4.100 kr |
| 25/9 13:28:13 | 2 | 3.000 kr |
| 25/9 15:54:13 | 3 | 3.200 kr |
| 25/9 15:54:28 | 3 | 3.600 kr |
| 25/9 15:54:39 | 3 | 4.000 kr |
| 25/9 16:00:37 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



