KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178505
*
nr 1217 8505
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, I trädgården, signerad. Olja på duk, 80x97 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 18:26:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 13:14:50
1
1.500 kr
19/11 10:47:17
2
1.900 kr
19/11 15:57:32
3
1.700 kr
19/11 15:57:32
2
1.800 kr (Budbetjänt)
19/11 15:58:02
3
1.900 kr
19/11 15:58:02
2
1.900 kr (Budbetjänt)
19/11 15:58:27
3
2.000 kr
19/11 16:20:23
2
2.600 kr
19/11 18:13:36
3
2.400 kr
19/11 18:13:36
2
2.600 kr (Budbetjänt)
19/11 18:14:53
3
2.800 kr
19/11 18:18:24
2
3.000 kr
19/11 18:19:42
3
3.200 kr
19/11 18:21:25
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i trädgården leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Leopold Fare
nr 1217 8505
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, I trädgården, signerad. Olja på duk, 80x97 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/11 13:14:50 | 1 | 1.500 kr |
| 19/11 10:47:17 | 2 | 1.900 kr |
| 19/11 15:57:32 | 3 | 1.700 kr |
| 19/11 15:57:32 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 19/11 15:58:02 | 3 | 1.900 kr |
| 19/11 15:58:02 | 2 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 19/11 15:58:27 | 3 | 2.000 kr |
| 19/11 16:20:23 | 2 | 2.600 kr |
| 19/11 18:13:36 | 3 | 2.400 kr |
| 19/11 18:13:36 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
| 19/11 18:14:53 | 3 | 2.800 kr |
| 19/11 18:18:24 | 2 | 3.000 kr |
| 19/11 18:19:42 | 3 | 3.200 kr |
| 19/11 18:21:25 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i trädgården leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



