KONST / Litografier / Färglitografi 7437094
nr 743 7094
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Charles Sjöholm (f. 1933), signerad, HC xxv/xxd, motivets mått: 47x57
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 februari 2012
kl 17:27:15
27/2 17:09:05
27 feb
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm