KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16381002
nr 1638 1002
Elsa Backlund-Celsing
(1880-1974), Sverige
Oljemålning, Porträtt av pojke. Signerad. Olja på duk, 64x48 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Elsa Backlund-Celsing, rysk-svensk bildkonstnär född 1880, död 1974.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 26 augusti 2024
kl 19:52:51
26/8 10:40:38
3.200 kr
26/8 18:49:47
- Klassiska
26 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Elsa Backlund-Celsing
Läs mer om Elsa Backlund-Celsing