KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Mapp med färgträsnitt 12713098
*
nr 1271 3098
Georg Galmin
(1915-1970), Sverige
Mapp med färgträsnitt, 5 st, "Gamla Stan", 305/325. Bladets mått: 65x50 cm
Georg Galmin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1970.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 20:04:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 19:58:08
1
Vinnande bud
- Tema
26 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar georg galmin grafik mapp med färgträsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Georg Galmin
Georg Galmin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1970.
Läs mer om Stockholm
nr 1271 3098
Georg Galmin
(1915-1970), Sverige
Mapp med färgträsnitt, 5 st, "Gamla Stan", 305/325. Bladets mått: 65x50 cm
Georg Galmin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 19:58:08 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
26 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert HÃ¥ge Hä ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar georg galmin grafik mapp med färgträsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57