ART / Lithographs / Litograph in colors 16143096
nr 1614 3096
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Peter Tillberg (1946-2016), Sweden. "Egen härd. . ". Signed, numbered 67/150, dated 1993, unframed. Litograph in colors. Sheet: 80x60,
LITOGRAPH IN COLORS, "Egen härd. . ". Signerad, numrerad 67/150, daterad 1993, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 80x60 cm
Peter Tillberg, Swedish painter, printmaker and sculptor born 1946, dead 2016.
Monday April 22 2024
at 18:50:43
Peter Tillberg
Read more about Peter Tillberg