KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12509112
*
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 18:57:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 22:30:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Läs mer om Asta Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asta bäckman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Läs mer om Asta Bäckman
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 22:30:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.Läs mer om Asta Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asta bäckman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00