KONST / Litografier / Färglitografi 14409518

nr 1440 9518

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

"Sommar". Signerad, numrerad 189/360. Färglitografi, bildmått: 18x15, yttermått inklusive ram: 42x39 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

500 kr

måndag 20 december 2021
kl 18:46:05

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska