KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 8145742
*
nr 814 5742
Sidenmålning
Indien, motivets mått: 60x35
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 20:49:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 23:02:20
1
250 kr
14/3 01:55:05
2
150 kr
14/3 01:55:21
2
250 kr
14/3 01:55:41
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien indien indisk sidenmålning vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:12
*
Sidenmålning
nr 814 5742
Sidenmålning
Indien, motivets mått: 60x35
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 23:02:20 | 1 | 250 kr |
| 14/3 01:55:05 | 2 | 150 kr |
| 14/3 01:55:21 | 2 | 250 kr |
| 14/3 01:55:41 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien indien indisk sidenmålning vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 18:12



