ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13568342
*
nr 1356 8342
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 79x37 cm
Kondition: Renoverad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:58:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 17:33:19
1
1.100 kr
22/10 22:30:44
2
1.000 kr
22/10 22:30:45
1
1.100 kr (Budbetjänt)
26/10 16:16:55
3
1.200 kr
26/10 17:03:09
2
1.500 kr
26/10 18:54:11
3
1.500 kr
26/10 18:54:11
2
1.500 kr (Budbetjänt)
26/10 18:54:40
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: Renoverad
Läs om budbetjänten
nr 1356 8342
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 79x37 cm
Kondition: Renoverad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 17:33:19 | 1 | 1.100 kr |
22/10 22:30:44 | 2 | 1.000 kr |
22/10 22:30:45 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
26/10 16:16:55 | 3 | 1.200 kr |
26/10 17:03:09 | 2 | 1.500 kr |
26/10 18:54:11 | 3 | 1.500 kr |
26/10 18:54:11 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
26/10 18:54:40 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27