KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156302
nr 1415 6302
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Magnolia. Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 34x25, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:07:07
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors