Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Sketches 14088347



*

nr 1408 8347


Erland Cullberg

(1931-2012), Sverige


12st, Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Ej signerade, oramade lösa blad,


SKETCHES, 12st, Ej signerade, oramade lösa blad. Längd: 70 cm, djup: 50 cm


Erland Cullberg, Swedish painter, born 1931, dead 2012.

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday July 19 2021
at 19:06:02


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/7 08:19:41 1      1.000 kr
18/7 18:04:32 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Erland Cullberg

Erland Cullberg, Swedish painter, born 1931, dead 2012.

Read more about Erland Cullberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerade erland cullberg skisser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr