KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12601361
nr 1260 1361
Hedvig Tegnér
(1866-1961), Sverige
Oljemålning, "Motiv från Norra Skåne", Signerad. Olja på pannå, 25x34 cm
Hedvig Tegnér, svensk bildkonstnär född 1866 i Kristianstad, död 1961 i Lund.
Utrop:
500 kr
måndag 10 juni 2019
kl 18:56:40
Hedvig Tegnér
Läs mer om Hedvig Tegnér