Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 8941079



*

nr 894 1079


Bertil Fridhagen

(1905-1993), Sverige


one pair, Bodafors, Fridhagen,


CHAIRS, 1 par, Bodafors, Fridhagen


Bertil Fridhagen, Swedish formgivare born 1905, dead 1993.

Estimate:

600

Auction date:

Monday May 12 2014
at 18:52:49



  • Thema-auction
  • May 12

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal

  • Artist/Designer

Bertil Fridhagen

Bertil Fridhagen, Swedish formgivare born 1905, dead 1993.

Read more about Bertil Fridhagen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil fridhagen bodafors fridhagen karmstol karmstolar stol stolar sverige
  • 6755 ARMCHAIRS
    one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:37
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Length..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:22
  • 6155 ARMCHAIR
    Victorian style, 19th century, provinsarbete, mäss..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:10




Ladda ner broschyr