Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 8941079



*

nr 894 1079


Bertil Fridhagen

(1905-1993), Sverige


Stolar, 1 par, Bodafors, Fridhagen


Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.

Utrop:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 maj 2014
kl 18:52:49



  • Tema
  • 12 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal

  • Konstnär/Designer

Bertil Fridhagen

Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.

Läs mer om Bertil Fridhagen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil fridhagen bodafors fridhagen karmstol karmstolar stol stolar sverige
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:22
  • 6155 Karmstol
    nyrokoko, 1800-tal, provinsarbete, mässingsintarsi..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:10
  • 6697 Karmstol
    Rokokostil med petit point
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr