KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229214
nr 1522 9214
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Gungande flicka. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 84x44 cm, yttermått inklusive ram: 90x50 cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:11:24
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr
Simeon Öquist
Läs mer om Simeon Öquist