KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 14499326
nr 1449 9326
Oskar Leonard Anderson
(1836-1868), Sverige
Teckningar, Signerade, daterade 1866. Tusch respektive blyerts på papper. Bladets mått: 43x35 cm, oramade lösa blad
Oskar Leonard Anderson, svensk målare född i Stockholm 1836, död 1868.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:26:56
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
Oskar Leonard Anderson
Läs mer om Oskar Leonard Anderson