KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728836
*
nr 1572 8836
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Oljemålning, "En kvinnas ord är som bröst som rullar". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 81xx61
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2023
kl 19:47:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 18:22:36
1
500 kr
23/10 19:42:20
2
600 kr
23/10 19:42:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Thomas Prytz
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
nr 1572 8836
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Oljemålning, "En kvinnas ord är som bröst som rullar". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 81xx61
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 18:22:36 | 1 | 500 kr |
| 23/10 19:42:20 | 2 | 600 kr |
| 23/10 19:42:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



