KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13925384
nr 1392 5384
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålningar, 2 st, "Rättvik". Signerad, daterad 1922, pannå, 32x38, yttermått inklusive ram: 44x51 cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 april 2021
kl 18:36:43
23/4 11:12:31
Sigurd Bernholm
Läs mer om Sigurd Bernholm