KONST / Litografier / Färglitografi 12837107
nr 1283 7107
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Marin komposition. Signerad, numrerad 151/350. Motivet: 80x65 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:54:26
10/10 09:34:17
21 okt