KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17024292
nr 1702 4292
Nils Apelman-Öberg
(1912-1997), Sverige
Signerad, daterad -37. Blandteknik, bildmått: ca 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 77x58 cm
Nils Apelman-Öberg, född 1912 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 19 maj 2025
kl 18:16:06
Nils Apelman-Öberg
Läs mer om Nils Apelman-Öberg