ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13486300
*
nr 1348 6300
Spegel
Sengustaviansk, 102x51 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:55:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 18:27:59
1
Vinnande bud
21/9 19:42:57
1
justering av budtak
21/9 19:43:53
1
justering av budtak
21/9 19:52:30
1
justering av budtak
21/9 19:53:07
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 1348 6300
Spegel
Sengustaviansk, 102x51 cm
Utrop: | 2.600 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 18:27:59 | 1 | Vinnande bud |
21/9 19:42:57 | 1 | justering av budtak |
21/9 19:43:53 | 1 | justering av budtak |
21/9 19:52:30 | 1 | justering av budtak |
21/9 19:53:07 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02