KONST / Litografier / Färglitografi 13486134
nr 1348 6134
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 50/150, komposition. Bladets mått: 62x71 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:24:28
20/9 17:05:14
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes