KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455266
*
nr 1245 5266
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Kondition: skadad ram
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 19:50:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 16:31:38
1
100 kr
27/3 20:37:57
2
150 kr
31/3 21:18:05
1
200 kr
1/4 15:18:08
3
350 kr
1/4 15:52:47
1
300 kr
1/4 15:52:47
3
350 kr (Budbetjänt)
1/4 19:45:14
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Johan Heijer
Kondition: skadad ram
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Läs om budbetjänten
nr 1245 5266
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Kondition: skadad ram
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 16:31:38 | 1 | 100 kr |
27/3 20:37:57 | 2 | 150 kr |
31/3 21:18:05 | 1 | 200 kr |
1/4 15:18:08 | 3 | 350 kr |
1/4 15:52:47 | 1 | 300 kr |
1/4 15:52:47 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/4 19:45:14 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30