KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556413
*
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:06:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 09:36:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Läs mer om Sigurd Bernholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällstugor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sigurd bernholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Läs mer om Sigurd Bernholm
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/3 09:36:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.Läs mer om Sigurd Bernholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällstugor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sigurd bernholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



