KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16893330
nr 1689 3330
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Änder. Signerad, daterad 52,32x40 cm, yttermått inklusive ram. 46,5x54,4. Signerad
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 24 mars 2025
kl 20:50:29
17/3 23:19:00
1.500 kr
22/3 07:56:05
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors