KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16893330

nr 1689 3330

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Änder. Signerad, daterad 52,32x40 cm, yttermått inklusive ram. 46,5x54,4. Signerad

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 24 mars 2025
kl 20:50:29

17/3 23:19:00 1      1.500 kr
22/3 07:56:05 2      Vinnande bud

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors