KONST / Litografier / Färglitografi 13829002
nr 1382 9002
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 33/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:33:37
150 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt