KONST / Litografier / Färglitografi 14114442
nr 1411 4442
Batte Sahlin
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 68/260, daterad. Bildmått: 40x68, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
Batte Sahlin, född 1929 i Åre, svensk målare och skulptör.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:08:21
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)