KONST / Litografier / Färglitografi 10638126
nr 1063 8126
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 15/260, signerad, 47x36
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 18:18:18
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
17 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén