KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14035356

nr 1403 5356

Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige

Kvinna och båtar. Signerad. Daterad 1946, Blandteknik, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 14 juni 2021
kl 20:55:28

Waldemar Sjölander

Läs mer om Waldemar Sjölander