ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10928737
*
nr 1092 8737
Spegel
Rund, diameter: 100 cm
Kondition: nutida
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 18:27:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 10:49:54
1
1.000 kr
26/2 16:42:45
2
1.500 kr
26/2 21:08:23
1
1.400 kr
26/2 21:08:23
2
1.500 kr (Budbetjänt)
26/2 21:09:08
1
2.000 kr
26/2 21:47:18
2
2.000 kr
26/2 21:47:18
1
2.000 kr (Budbetjänt)
26/2 21:48:04
2
2.600 kr
27/2 16:49:34
1
2.600 kr
27/2 16:49:34
2
2.600 kr (Budbetjänt)
27/2 16:49:59
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1092 8737
Spegel
Rund, diameter: 100 cm
Kondition: nutida
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 10:49:54 | 1 | 1.000 kr |
| 26/2 16:42:45 | 2 | 1.500 kr |
| 26/2 21:08:23 | 1 | 1.400 kr |
| 26/2 21:08:23 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 21:09:08 | 1 | 2.000 kr |
| 26/2 21:47:18 | 2 | 2.000 kr |
| 26/2 21:47:18 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 21:48:04 | 2 | 2.600 kr |
| 27/2 16:49:34 | 1 | 2.600 kr |
| 27/2 16:49:34 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
| 27/2 16:49:59 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



