Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Fotogenlampdelar 12257405



*

nr 1225 7405


Fotogenlampdelar

majolika


Utrop:

600 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 december 2018
kl 19:50:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/12 23:08:57 1      500 kr
15/12 09:56:57 2      300 kr
15/12 09:56:57 1      350 kr (Budbetjänt)
16/12 21:00:20 3      400 kr
16/12 21:00:20 1      450 kr (Budbetjänt)
16/12 21:00:25 3      500 kr
16/12 21:00:25 1      500 kr (Budbetjänt)
16/12 23:04:46 1      Vinnande bud
17/12 19:32:39 4      800 kr
17/12 19:32:39 1      900 kr (Budbetjänt)
17/12 19:34:47 4      1.100 kr
17/12 19:34:47 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampdelar majolika
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr