KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597190
*
nr 1559 7190
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 20:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 16:28:04
1
300 kr
25/8 23:57:13
2
350 kr
26/8 07:22:31
1
400 kr
28/8 18:41:20
2
500 kr
28/8 18:45:13
1
500 kr
28/8 18:45:13
2
500 kr (Budbetjänt)
28/8 18:45:39
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Bergman
nr 1559 7190
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 16:28:04 | 1 | 300 kr |
25/8 23:57:13 | 2 | 350 kr |
26/8 07:22:31 | 1 | 400 kr |
28/8 18:41:20 | 2 | 500 kr |
28/8 18:45:13 | 1 | 500 kr |
28/8 18:45:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
28/8 18:45:39 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30