KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221075
*
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 19:02:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 18:29:49
1
100 kr
10/12 18:57:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 18:29:49 | 1 | 100 kr |
10/12 18:57:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57