KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15395214
nr 1539 5214
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsning, Kvinna. Signerad, daterad 1917, bildmått: 29x23 cm, 50x42 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 maj 2023
kl 19:57:03
100 kr
150 kr
200 kr