ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4184014
*
nr 418 4014
Spegel
1890-tal, höjd: 85
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 418 4014
Spegel
1890-tal, höjd: 85
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2006 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



