KONST / Litografier / Färglitografi 15407405
nr 1540 7405
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 217/360. Färglitografi, bildmått: 15x11 cm, yttermått inklusive ram: 36x28 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 15 maj 2023
kl 19:59:10
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson