KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14597191
nr 1459 7191
Hermann Sichter
(1924-1988), Sverige
Signerad, daterad -67, kostymskiss till Tosca. Blandteknik, bildmått: 88x58cm, yttermått inklusive ram: 101x70cm
Hermann Sichter, tysk-svensk målare, tecknare och scenograf född 1924 i Angermünde, Tyskland, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:27:34
150 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Hermann Sichter
Läs mer om Hermann Sichter