KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 14204256
nr 1420 4256
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 17/75, bladets mått: 43x27cm, yttermått inklusive ram: 51x35cm
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:26:11
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
James Coignard
Läs mer om James Coignard