ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15837275
*
nr 1583 7275
Spegel
Sent 1800-tal, 154x65 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:57:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 18:44:29
1
600 kr
30/11 19:32:11
2
1.200 kr
4/12 16:05:41
3
1.000 kr
4/12 16:05:41
2
1.100 kr (Budbetjänt)
4/12 16:05:54
3
1.200 kr
4/12 16:05:54
2
1.200 kr (Budbetjänt)
4/12 16:06:04
3
1.300 kr
4/12 16:07:02
2
Vinnande bud
4/12 16:10:24
3
1.500 kr
4/12 16:10:24
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1583 7275
Spegel
Sent 1800-tal, 154x65 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 18:44:29 | 1 | 600 kr |
30/11 19:32:11 | 2 | 1.200 kr |
4/12 16:05:41 | 3 | 1.000 kr |
4/12 16:05:41 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
4/12 16:05:54 | 3 | 1.200 kr |
4/12 16:05:54 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
4/12 16:06:04 | 3 | 1.300 kr |
4/12 16:07:02 | 2 | Vinnande bud |
4/12 16:10:24 | 3 | 1.500 kr |
4/12 16:10:24 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27