KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandtektik 9076383
*
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:54:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 16:08:34
1
250 kr
25/8 13:53:08
2
350 kr
25/8 13:57:04
1
Vinnande bud
25/8 14:00:52
2
450 kr
25/8 14:01:43
2
600 kr
25/8 14:40:24
2
800 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Blandtektik
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 16:08:34 | 1 | 250 kr |
| 25/8 13:53:08 | 2 | 350 kr |
| 25/8 13:57:04 | 1 | Vinnande bud |
| 25/8 14:00:52 | 2 | 450 kr |
| 25/8 14:01:43 | 2 | 600 kr |
| 25/8 14:40:24 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



