ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13062242
*
nr 1306 2242
Spegel
trä / mässingsdekor, 104x94 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 20:17:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 18:55:24
1
700 kr
10/2 18:31:23
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsdekor spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 1306 2242
Spegel
trä / mässingsdekor, 104x94 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 18:55:24 | 1 | 700 kr |
| 10/2 18:31:23 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsdekor spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



