ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13636197
*
nr 1363 6197
Spegel
Med konsolbord, Rokokostil, 110x47cm
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:47:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 17:41:14
1
300 kr
27/11 02:46:59
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 1363 6197
Spegel
Med konsolbord, Rokokostil, 110x47cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 17:41:14 | 1 | 300 kr |
27/11 02:46:59 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45